Hermatik Şofben Montaj Ve Tamiri

Hermetik Şofben temiz havayı dışarıdan alarak yakacak,karbon monoksiti yine dışarıya verecektir.Hermetik Şofben;dış cepheye yakın bir duvara, hatta mümkünse içerinden direk dış duvara montaj edilmelidir.Böylelikle;hermetik borusu çok kısa mesafeyle dışarı çıkmış olacaktır.Hermetik şofben ambalajı içinden çıkan boruların dış duvardan çıkmaya yetmediği hallerde ise servisi aracılığı ile orijinal hermetik parçalarını getirtmeli ve taktırtmalıdır.Ek olarak satılan, bu hermetik boruların yerine spiral türü malzeme kullanmak da faciaya davetiye çıkarmak olacaktır.

Bacalı kombiler, yanma için gerekli olan havayı monte edildiği mahalden, hermetik modeller ise özel atık gaz boru donanımı sayesinde direkt dış ortamdan alan  cihazlardır. Bu sebeple bacalı kombilerin monte edileceği mahaller için bazı sınırlayıcı havalandırma şartları mevcut olup, montaj ve kullanma kılavuzlarımızda bu
bilgiler tüm detayları ile verilmektedir

HERMETİK BACA SİSTEMİNE SAHİP KOMBİLERDE TOZLANMA

Hermetik bacaya sahip tüm kombiler, yanma için gerekli oksijeni dış ortamdan alır. Dolayısıyla kombi, dış ortamdan toz vb. küçük parçacıkları da içine çekebilir. Toz, zaman içerisinde fan kanatları üzerinde tutunarak sese ve/veya sıkışmaya bağlı bozulmaya; yanma devrelerinde verim kaybına neden olabilir.

Tüm bunlara ilaveten doğalgaz idaresi; temiz hava menfezi yapılmasını,asla bu menfezlerin kapatılmamasını, doğalgazborularının dolap,alçıpan vs ile örtülmemesini de istemektedir.Doğalgaz idaresinin istekleri, geçmiş deneyimlerinin getirdiğimakul isteklerdir. Bunlara harfiyen uymak yaşam kalitenizi yükseltir.Bu amaçlar kapsamında size hermatik kombilerinizinbakım ,tamir ve montajında size yardımcı oluyoruz.Bir telefonlahermatik kombiniz hakkında şikayetlerinizi bildirin.