Led Işık ve Aydınlatma Montajı

Başta dekoratif aydınlatma olmak üzere merdiven basamağı belirleme, kapı ve tabela vurgulama ile endirek ortam aydınlatması gibi pek çok farklı amaç için kullanılan led şeritler ekonomik ve etkili bir led aydınlatma ürünüdür.

Öncelikle iç mekanda led şerit döşenecek yerin düzgün yapışma sağlanması için düzgün ve tozsuz bir yüzey olmasına dikkat edilmelidir. Gerekirse led şeritler ara birimlere monte edilerek (örneğin pvc, kontrplak gibi) sonradan kolayca yer değiştirilebilir. LED şeridin teknik özelliklerine dikkat ederek (60 dereceyi geçmeyen) uygun sıcaklık ortamlarında ve dış mekan için tasarlanmamış ise sudan etkilenmeyecek şekilde döşeme yapılmalıdır.

 

LED şeritler yapı itibarıyla katlamaya ve ezilmeye karşı hassastır. Bu bakımdan köşe dönüşlerinde tam kıvrım yapıldığında bağlantıda kopma oluşabileceğinden yumuşak dönüşler yapılmalıdır. LED şeritlerden asma tavan uygulamalarında veya mutfak dolaplarında gizli endirek aydınlatmada sıkça kullanılırlar. Şeritleri yere paralel döşemek yerine kenarlardan dolandırmak köşe dönüşlerinde kolaylık sağlar.Led döşeme işlemini sizin yerinize biz yapıyoruz.Detaylı bilgi almak için mesaj bırakın veya arayınız